Akupunktur Merkezleri

 
 
No Comments

Dr.A.Tayfur Yağcı Akupunktur Merkezi

İzmirde Akupunktur Merkezi Dr.Tayfun Yağcı.


 
 

Dr.A.Tayfur Yağcı Akupunktur Merkezi

Ege Üniveristesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1992-93 yıllarında İzmir Eşrefpaşa Hastanesinde 4 çinli akupunktur uzmanı ile birlikte çalıştı. Türkiye Akupunktur Derneğinin 1 yıl süreli eğitim seminerine katıldı ve eğitim sertifikası aldı. Akupunktur üst eğitimi için 1995 yılında Çin Halk Cumhuriyetine gitti. Çinde Pekinde Uluslararası Akupunktur Eğitim Merkezine bağlı hastanelerde çalıştı. İzmirin kardeş şehri Tianjinde Geleneksel Çin Tıbbi ve Akupunktur Üniveristesi 1000 yataklı Eğitim Hastenesinde çalıştı. Buradaki başarılı çalışmalarından dolayı ilk defa bir yabancı hekime verilen “Altın Anahtar” ile ödüllendirildi.

Mezoterapi ve medikal estetik tıbbi tedavisi eğitimini 1996da Fransada Pariste tamamladı.Türkiyede bu eğitimi alan ilk beş hekimden biridir ve İzmirde yıllarca tek hekim olarak çalışmıştır.

Klasik Homeopati eğitimi almıştır ve bu konuda Türkiyenin sertifikalı ilk Homeopat larındandır.

IGNH, Uluslararası Hunekeye göre Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği üyesidir ve eğitimini bu prensipler içinde almıştır.

Yorktest İzmir Bölgesi yetkili uygulayıcısıdır.

Ulusal ve uluslararası kongrelerde yayınlanmış çok sayıda bildirisi vardır.

Türkiye Akupunktur Derneği, Akademik Akupunktur Derneği, Tamamlayıcı Tıp Derneği, Anti-Aging Eğitim ve Araştırma Derneği üyesi, Klasik Homeopati Derneği kurucu üyesi, Türkiye Mezoterapi Derneği kurucu üyesi, Medikal Estetik Derneği, Kozmetik Araştırmacıları Derneği, Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği üyesi,Enerji Tıbbı ve Uygulama Derneği Onur Kurulu üyesi ve Fransa Mezoterapi Derneği üyesidir.

T.C. Sağlık Bakanlığı “Akupunktur Tedavisi Uygulama Yetki Belgesi” ve “Medikal Estetik Uygulama Yetki Belgesi” sahibidir.

Dr.A.Tayfur Yağcı : 1995 yılından beri kongre, seminer, sempozyum, kurs, eğitim ve gezi amacıyla yaptığı yurtdışı seyahatlerinde,gezip görüp, yaşadıklarını ve yolculuk anılarını gazetelerde yazı dizisi şeklinde yazarak okuyucularıyla paylaşmaktadır.

Su Grubu üyesi ressam olan Dr. A. Tayfur YAĞCI uluslararası bilimsel seçici kurul tarafından, dünyanın 3 büyük bienalinden birisi olan Floransa Bienaline davet edilmiş ve 5-13 Aralık 2009 tarihinde Obesite konulu üç eseri ile Bienale katılarak Türkiyeyi temsil etmiştir.

6-12 Aralık 2011 tarihinde İtalya LECCE şehrindeki Türk-İtalyan ressamları Sanat Etkinliklerine davet edilmiş ve ülkemizi 30 Türk ressamıyla birlikte temsil etmiştir.

Adres: 1379 Sk. No.19 K.2 D.4 Güneş Apt. Alsancak – İZMİR
Telefon numarası: 0232 463 03 14
Faks no: 0232 464 82 75

 

Leave a Comment

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 
 
 
 
 

© Copyright 20010. AkupunkturMerkezleri.Com