Akupunktur Merkezleri

 
 
No Comments

Dr.Şükrü Yıldırım Akumer Akupunktur Merkezi

Dr.Şükrü Yıldırım tarafından çalıştırılan Akumer Akupunktur merkezi Antalya.


 
 

Dr.Şükrü Yıldırım Akumer Akupunktur Merkezi

Akumer Akupunktur ve Estetik Merkezi Antalya. Dr.Şükrü Yıldırım.
Akupunktur;halk arasında daha çok akapunktur ya da akapuntur olarak bilinir,söylenir,konuşulur ve yazılır.Akupunktur söylemi zor olduğu içn birazda daha kolay olan akapunktur kelimesi daha çok kullanılmaktadır.Akupunktur kelime anlamı olarak iğne batırma anlamı taşır.Ancak günümüzde artık akupunktur tedavilerinde çok çeşitli lazerler kullanarak iğnesiz akupunktur yani lazer akupunktur yapabilmekteyiz.Akumer akupunktur kliniği olarak bir çok laser sistemi kullanmaktayız.Kulak ve vücut içn kullandığımız laserler farklıdır.Çeşitli lazerler,elektro akupunktur ve iğne ile tedavi etkinliğimiz artmaktadır.

Akupunktur noktası adını verdiğimiz alanlar cilt altı veya kas içinde bulunan alanlardır. Son zamanlarda yapılan tüm çalışmalarda bu bölgelerin diğer cilt alanlarından daha farklı bir elektrik potansiyelinin olduğunu göstermiştir. Akupunktur noktası düşük elektriksel potansiyele sahiptir.

Hücrenin uyarılmasına bağlı Na=Sodyum ve K=Potasyum dengesi değişir. Bu da hücre memran potansiyelini değiştirir(60mV). Bir başka araştırmacı ise akupunktur noktalarının bulunduğu alanlarda daha fazla cilt papillaları bulunduğunu ispat etmiştir.

Bir başka deyişle bu noktalarda sinir hücrelerinin alıcılarının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Gene birçok akupunktur noktası sinir dermatom bölgesine göre dağılım gösterir. Dolayısıyla bu bölgeler kasların motor nöron plaklarına isabet ederler. Bu da demek oluyor ki akupunktur noktasını iğne veya diğer yöntemlerle uyardığımız zaman hem o bölgedeki sinirlerin uyarılması hem de bu uyarıların merkezi sinir sistemine taşınarak (beyne) beyni uyarması gerçekleşir. Beyin de aynı ölçüde cevap vererek birtakım maddelerin Beta endorfin, serotonin, bradikinin v.s salgılanmasını sağlar. Bunlarda rahatsızlıkları giderici mekanizmayı devreye sokar. Akupunktur bilimsel bir tedavi yöntemi olup; ayrıca alternatif tıp değil artık tamamlayıcı tıp olarak adlandırılmaktadır.

Uyarılar beynin hipofiz bezinden beta endorfin salınmasını sağlar. Beta endorfin tıpda kullandığımız sentetik ağrı kesici morfinden 50 kat daha fazla oranda ağrı keser. Ayrıca endorfinler ağrını daha yukarıda ağrıyı duyan merkezlere geçmesini önler. Yani aslında biz akupunkturistler olarak akupunkturla regülasyon etkisi ile hiçbir ilaç kullanmadan vücudun tedavisini yine kendisine yaptırıyoruz. Kabaca vücudun tamir,onarım ve bakımını yapıyoruz diyebiliriz.Akumer akupunktur kliniği olarak çok başarılı sonuçlar alıyoruz.

Dr. Şükrü Yıldırım Hakkında özgeçmiş bilgileri: 1968 yılında Antalya’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirerek 12 yıl Sağlık Bakanlığı Kadrosunda çalıştı. 2003 yılında Dünyada son yıllarda hızla gelişen tıbbi ve estetik mezoterapi ile selülit, lokal şişmanlığın ve yağların azaltılması üzerine Paris’te eğitim aldı.

2004 yılında ise Akupunktur tedavisi üzerine eğitim yapmak için Çin’e gitti. Yu- Sheng Chienese Medical Clinicte eğitimini tamamladı.

Sağlık Bakanlığından Akupunktur uygulama yetki belgesi aldı. Daha sonra Lazer eğitimi için Fransa’ya gitmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığından Medikal Estetik Hekimliği uygulama sertifikası almıştır. Fransız mezoterapi Derneği üyesidir. Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ayrıca 3 Ayrı Akupunktur Derneği üyesidir.

Dr.Jackues Le Coz’un katıldığı 1.Medikal Estetik Kongresinde moderatörlük yapmıştır.

2004 yılından itibaren Akumer Akupunktur Kliniği’nin sahibi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

•Dr.Jackues Le Coz’un katıldığı 1.Medikal Estetik Kongresinde moderatörlük yapmıştır.
•2004 yılından itibaren Akumer Akupunktur Kliniği’nin sahibi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
•2003 yılında Dünyada son yıllarda hızla gelişen tıbbi ve estetik amaçlı uygulanan mezoterapi ile selülit,lokal şişmanlığın ve yağların azaltılması bölgesel incelme üzerine Paris’te eğitim aldı.
•Kasım 2003 tarihinde Akademik Akupunktur Derneğimizin; Almanya’dan Dr.Oskar MASTALIER’in katılımı ile düzenlediği kulak akupunkturu seminerine iştirak etmiştir.
•2004 yılında Akupunktur tedavisi üzerine eğitim yapmak için Çin’e gitti. Yu-Sheng Chinese Medical Clinic’te eğitimini tamamladı.
•Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü’nden Akupunktur tedavisi uygulama yetki belgesi aldı.
•29 Nisan 2004 IFEM(Institut Français d’Esthetique Medicale)tarafından Fransa’da Lazer Akupunktur eğitimi almıştır.
•7-9 Mayıs 2004 tarihleri arasında düzenlenen 1.Ulusal Tıbbi Hipnoz Kongresine katılmıştır.
•5-6 Haziran 2004 tarihlerinde Akademik Akupunktur Derneğimizin;Dr.Oskar MASTALIER’in katılımı ile düzenlediği uygulamalı kulak akupunkturu konulu seminere iştirak etmiştir.
•24-26 Temmuz 2004 tarihleri arasında İtalya-Milano Manas’ın İstanbul’da düzenlediği “EAV training programme” katılmıştır.
•Sağlık Bakanlığı’ndan Medikal Estetik Hekimliği uygulama yetki belgesi almıştır.
•8-10 Ekim 2004 Uluslararası Katılımlı 3.Ulusal Akupunktur Kongresi’ne katılmıştır.
•24-25 Ekim 2004 tarihinde İstanbul Akupunktur Derneğimizin düzenlediği Japonya’dan Dr.Jeffrey Dann tarafından teorik ve pratik eğitim verilen seminere katılmıştır.
•2 Aralık 2004 Fransa’da IFEM tarafından verilen electrostimulation ve corpus line eğitimini aldı.
•15-19 Aralık 2004 tarihleri arasında yapılan Dr.Jackues Le Coz’un katıldığı 1.Medikal Estetik Kongresinde moderatörlük yapmıştır.
•19 mart 2005 Dr.Detlef SCHİKORA Paderborn Ünv. Ve Prof.Dr.Winfried BANZER Frankfurt Üniversitesi Almanya’dan gelen katılımcılarla düzenlenen 1.LASERneedle sempozyumu’na iştirak etmiştir
•Nisan 2006 AMME(Association Medecine et Mesotherapie Esthetique) başkanı Dr.Christian Bonnet ve genel sekreter Dr.Jean-Jacques Perrin katılımlı mesoestetic tarafından düzenlenen National mesoestetic congress’e katılmıştır.
•INTERNATIONAL SAM sertifakasını Dr.Luc Dewandre’nin başkanlığını yaptığı estetik mezoterapi kurs programına katılarak almıştır.
•15-17 Eylül 2006 tarihlerinde 3 başlıca Akupunktur Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Katılımlı 4.ULUSAL AKUPUNKTUR KONGRESİ’ne iştirak etmiştir.
•5-6 Nisan 2007 Claus Peter Meisner MD,ALMANYA Globalhealth Academy tarafından İstanbul’da düzenlenen “minimal invasive aesthetic therapies” konulu konferansa katılmıştır.
•17-19 Mayıs 2007 tarihlerinde ESTETİK TIP DERNEĞİ VE UNION INTERNATIONLE DE MEDECINE ESTHETIQUE ‘nin birlikte organize ettiği “17.Mediterranean aesthetic medicine days “kongresine iştirak etti.
•20-22 Haziran 2007 İstanbul’da düzenlenen 7.ICOS International cosmetics symposıum iştirak etmiştir.
•Fransa Mezoterapi Derneği üyesidir.Ayrıca Medikal Estetik Derneği kurucu üyesidir.
•TÜKAD- Turkish Society of Cosmetics Scientists üyesidir.
•3 ayrı Akupunktur Derneği üyesidir.
•4 yıldır AKUMER ESTETİK MERKEZİ’ nin sahip ve mesul müdürü’dür.
•Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Adres:  Soğuksu (Meltem) Mh. Toroslar Cd. Koza Apt. No.51/ 8 – 9 -10 -11-12  Antalya (Hedef Ecza Deposu Yanı)

 

Leave a Comment

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 
 
 
 
 

© Copyright 20010. AkupunkturMerkezleri.Com