Akupunktur Merkezleri

 
 
No Comments

Dr.Hakan Eraltan

Dr.Akupunktur, Dr.Hakan Eraltan akupunktur merkezi anadolu yakası, Kadıköy İstanbul.


 
 

Dr.Hakan Eraltan

Akupunktur hakkında güncel bilgiler ve İstanbul Anadolu yakasında çalışan Dr. E. Hakan Eraltan hakkındaki gelişmeleri bu siteden takip edebilirsiniz.
Adresi: Erguvan sk. Ardağ apt. No:4/2 Fenerbahçe Kadıköy / İstanbul +90 (216) 336 54 20
Akupunktur uzmanı Dr.Hakan Eraltan, 1969 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Aydın ili Nazilli ilçesinde tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Mecburi hizmetini ve askerliğini tamamladıktan sonra İstanbul’a döndü. Akupunktur Derneği Başkanı Uzm. Dr. Nüzhet Ziyal’in yanında 10 ay akupunktur eğitimi aldıktan sonra, eğitimine devam etmek üzere 1 yıl Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitti. Xinjiang Uygur Tıp Koleji’nde “Akupunktur ve Moksibasyon” uzmanlık eğitimini tamamladı.

Türkiye’ye döndüğünde maalesef, akupunkturun üniversitelerde, bilimsel kurumlarda araştırma ve uygulama alanı olmadığı için muayenehane hekimliğine başladı. Araştırma ve çalışmalarını bireysel olarak sürdürdü.

1996-97 senesinde Prof.Dr.A.Hamdi Turgut Spor Tıp Enstitüsü’nde “Klasik Masaj, Lenf Drenaj Masajı ve Bağ Doku Masajı”eğitimi aldı. Sonrasında aynı enstitüde eğitmen oldu. Kulak akupunkturunda batının bilimsel yaklaşımı konusunda Uzm. Dr.M. Fuat ABUT Başkanlığı’nda kurulan Akademik Akupunktur Derneği bünyesinde “Kulak Akupunkturu” seminer programını tamamladı.

2000 yılının eylül ayında Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’deki (Beijing) “The Training Centre of the China Academy of Traditional Chinese Medicine”da “nörolojik hastalıkların akupunktur, bitki ve masaj tedavileri” konusundaki eğitim programına katıldı. 2001 yılı Ağustos ayında 1 ay süreli Beijing University of Chinese Medicine and Pharmacology’deki özel eğitim programına katılmıştır.

Dr.Eraltan, T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından eğitimi onaylanarak akupunktur tedavisi uygulamaya yetkili kılınmıştır. 2003’te “ Tıbbi Hipnoz Derneği”nin açmış olduğu hipnoz kurslarının 2 basamağını tamamlamıştır. “Azerbaycan Tıp Üniversitesi-Bakü”de Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ihtisası yapmıştır. İhtisasını yaparken 2 yıl süresince Fiziksel Tıp ve Rehabilitaston kliniğinin “Manuel Terapi ve Akupunktur” biriminde eğitim almış ve aynı birimin eğitmeni olmuştur. 2003 Aralık ayında, “BCM Sağlıklı Beslenme ve Diyet Programı” eğitmenlerinden “diyetetik” ve BCM özel eğitimi almıştır. ”Halen Spor Tıp Enstitüsü’nde “Akupunktur Akupressür ve Masaj”dersleri vermektedir. Akupunktur ve masaj konusunda yazı ve araştırmalar tebliğ edilmiş ve yayınlanmıştır.

Doktor Eraltan Sağlık Bakanlığı bünyesinde ilk defa Gazi Üniversitesi Tıp fakültesinde açılan “Tıp Doktorlarına Yönelik Akupunktur” kursunda ders vermiştir.

2005 Yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde açılan tıp doktorlarına yönelik Akupunktur kursunda ders vermiştir.

Dr. Hakan Eraltan 2007 yılından bu yana Yeditepe Üniversitesinde tıp doktorlarına yönelik Akupunktur kursları vermektedir.

Halen belirli dönemlerde, “University Of Traditional Chinese Medicine Of Xinjiang Medical” bünyesinde misafir akupunktur eğitmenliği yapmaktadır. (2010)

 

Leave a Comment

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 
 
 
 
 

© Copyright 20010. AkupunkturMerkezleri.Com